HOME GRESFORD VILLAGE B.C.

 

 

Wales

 

NORTH MIDLANDS

 

1

Emily Gowan Bailey Hill

 

Harry Chapman Atherstone Grove

 

2

KEIRON Cooper Esclusham

 

Declan Goring Grif & Cotton

 

3

Jordan Riley Bailey Hill

 

William Kay Weddington Fox

 

4

Ryan Bond Johnstown

 

Jayke Ward Foleshill Gas

 

5

Kelly Richarson  Johnstown

 

Zoe Costello Bedworth B.C.

 

6

Courtney Metcalfe Ellesmere

 

Alfie Knight  Attlebrough Sports

 

7

Will Roberts Esclusham                                  

 

Kai Wilson Dunlop

 

8

Joe Langford Bersham

 

Lachan Hancocx  Bedworth

 

9

Curtis Metcale Ellesmere

 

Tom Lea Atherstone Cons

 

10

Andrew Armstrong G.Colliery

 

Liam Dennis Atherstone Cons

 

11

Jay  Salisbury Farndon

 

Connor Reece Dunlop

 

12

Adam Penlington  Bailey Hill

 

Jordan Baddley Atherstone Cons

 

to

TOTALS                        

 

 

 

 

 

Reserves from :-

Abigial Costello Bedworth B,C.

 

Ieuan Pugh Johnstown

Jamie Elvidge  Bedworth B.c.

 

Elliot Mochan Ellesmere

Daniel Mahoney Old Coventrians

 

 

Jordan Weir Plough Inn

 

OFFICIALS

 

 

SANDRA WEST DEPUTY PRESIDENT

 

 

PETER GRIFFTHIS TEAM MANAGER

 

 

BRENDA JONES PAST PRESIDENT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 AWAY BEDWORTH B.C.COVENTRY

 

 

Wales

 

 NORTH MIDLANDS

 

 

1

Dylan Williams  Llanfair P.G.

 

Natty Tonks Bermuda

 

 

2

Ryan Short Bangor

 

Max Jefferson Lime Tree Park

 

 

3

Callum Graves Beaumaris

 

Taylor Wildman Lime Tree Park

 

 

4

Steffan Williams Penmaenmawr

 

Jay Williams Grif & Cotton

 

 

5

Harry Lawton Old Colwyn

 

Tiaanna Kavanagh Sphinx

 

 

6

Connor Fowler Penmaenmawr

 

Jake Sawyer Bellgreen

 

 

7

Ben Hewitt Abergele

 

Olivia Williams Weddington Social

 

 

8

Cai Hughes Blaenau Ffestinog

 

Ryan Sawyer Bellgreen

 

 

9

Jessie Buckland Bangor

 

George Chapman Atherstone Grove

 

 

10

Don Pritchard Penygroes

 

Tyler Dewis Haunchwood

 

 

11

Matthew Jones Rhos Park

 

Anthony Stachurski   Lime tree Park

 

 

12

Jessie Bailey Llanwrst.

 

Tom Hadden Copeswood

 

 

 

Totals       
 

 

 

 

 

Reserves from :-

]

Reserves from :-

 

Matthew Owens  Beumaris

Olivia Jefferson  Lime Tree Park

 

Sam Whithead  Bethesda

Ellis Jones Bellgreen

 

Sion Gutto Roberts Bethesda

Molly Tonks Grif & coton

 

Callum Scorefleet  Bethesda

 

Officials.

officials

 

Betty Hope Management

David Chapman County Secretary

 

Dusia Price Mranagement

Mick Tonks Team Manager

 

Peter Scott President

Paul Tonks Selector

 

 

 

 

Referee :-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WELSH CROWN GREEN

BOWLING ASSOCIATION

 President –MR PETER SCOTT

 

 

DRAKES PRIDE JUNIOR COUNTY CHAMPIONSHIP

 

WALES

 

V

 

                      North Midlands

at

 

GRESFORD VILLAGE B.C.

&

                    BEDWORTH B.C. EXHALL

            COVENTRY

            

 

on

 

Sunday  9TH JUNE

 

Commencing at 2∙00pm