BRITISH CROWN GREEN LADIES BOWLING ASSOCIATION

 

 

BCGLBA LADIES INDIVIDUAL MERIT 2012

 

 

at Florence Tennis & Bowling Club, Cemetery Avenue, Dresden,

Stoke on Trent, ST3  4EB

on Saturday 14 July, commencing at 10.00 am

 

Draw

 

1     Deborah Welland             (Coventry & District)  v          2     Karen Hill                                    (Yorkshire)

3     Tracy Wilkins                   (Dudley & District)     v          4     Susan Bellamy                 (Mid Cheshire)

5     Olwen Edwards               (Wales)                        v          6     Sam Edwards                   (Warwickshire)

7     Gillian Edge                     (North Shropshire)      v          8     Joan Dewhurst                 (Wirral)

9     Carole Jones                     (Wales)                        v          10   Carol Hyde                      (Burton & District)

11   Julie Alderman                 (South Staffordshire)  v          12   Tracy Ryan                       (Shropshire)

13   Tracey Mosley                  (South Derbyshire)      v          14   Sarah Clarke                     (South Yorkshire)

15   Paulette Wheeldon           (Staffordshire)                        v          16   Alyson Evans                   (North Warwickshire)

17   Jane Greaves                    (South Derbyshire)      v          18   Carol Verdon                   (Coventry & District)

19   Karen Smith                     (Wirral)                        v          20   Linda Williams                 (Wales)

21   Alexis Lunn-Gadd           (Yorkshire)                  v          22   Wendy Allen                    (Mid Cheshire)

23   Liz Rowley                      (Staffordshire)                        v          24   Amy Felton                      (Dudley & District)

25   Barbara Rainsbury           (South Staffordshire)  v          26   Wendy Jackson                (Burton & District)

27   Lisa Rice                          (Yorkshire)                  v          28   Catherine Rogers             (Wales)

29   Isobel Jones                      (North Shropshire)      v          30   Gill Welsh                        (Staffordshire)

31   Jodie Dewis                     (North Warwickshire) v          32   Bev Pritchard                   (Warwickshire)

33   Kelly Round                    (Warwickshire)            v          34   Pauline Lindley                (Wales)

35   Julie Hallam                     (Coventry & District)  v          36   Lynsey Gorman               (Wirral)

37   Nicky Potts                      (Burton & District)     v          38   Hazel MacDonald            (Staffordshire)

39   Debbie Davis                   (Yorkshire)                  v          40   Jean Bancroft                   (North Shropshire)

41   Jill Gibbon                        (North Warwickshire) v          42   Ellie Wall                         (Shropshire)

43   Amanda Nicholas                        (Wales)                        v          44   Maxine White                  (South Yorkshire)

45   Sharon Tatem                   (South Derbyshire)      v          46   Kim Conway                    (Coventry & District)

47   Valerie Dale                     (Mid Cheshire)            v          48   Sarah Fletcher                  (Dudley & District)

49   Paula Benson                   (Wirral)                        v          50   Helen Gilroy                    (Yorkshire)

51   Janet Needham                (South Derbyshire)      v          52   Carol Matthews               (Staffordshire)

53   Claire Pugh                      (Dudley & District)     v          54   Chris Beer                        (Wales)

55   Kirsty Darling                  (Warwickshire)            v          56   Helen Skidmore               (South Staffordshire)

57   Tracy Wraight                  (North Shropshire)      v          58   Holly Bishton                   (Shropshire)

59   Janet Hargreaves              (Staffordshire)                        v          60   Josie Shepherd                 (Coventry & District)

61   Elaine Moore                    (Isle of Man)               v          62   Barbara Lowe                  (Burton & District)

63   Carol Royston                  (Yorkshire)                  v          64   Vicki Buckley                  (North Warwickshire)

 

 

 

Pat  Crowther,  BCGLBA  Competitions Officer

94  Fishers Lane,  Pensby,  Wirral,  Merseyside  CH61 8SB

Tel : 0151 648 5740      Mobile : 07753 959370      E-mail : pac21up@aol.com

 

JULY/2012