Llandudno Oval BC LL30 2BU

WALES

Potteries & District

1

Steffan Williams

Penmaenmawr

21

Ben Stanway

Alasger Acorns

20

2

Matthew Hewitt

Abergele

19

Brandon Clutton

Creda

21

3

Sion Guto Roberts

Bethesda

21

Jessica Taylor

Creda

12

4

Ryan Williams

Penmaenmawr

21

Lyndon E Brocklehurst

Creda

16

5

Hanna Williams Jones

Caernarfon

12

Tammy Taylor

Crea

21

6

Ben Hewitt

Abergele

21

Connor McLean

Alsager Acorns

1

7

Harry Lawton

Conwy

21

Lucy Marshal

London Road

10

8

Finlay Prytherch

Caernarfon

9

Edward Collins

Alsager Acorns

21

9

James Todd

Conwy

21

Mark Dawson

Alsager Acorns

3

10

Connor Fowler

Penmaenmawr

21

Kieran Deakin

Sanbach Park

11

11

Sam Whitehead

Bethesda

2

Fraser Page

Knypersley

19

12

Dion Pritchard

Pen y Groes

19

Jordan Knight

Alsager Acorns

21

 

 

Total

227

 

Total

176

 

WALES

Potteries & District

Reserves

Matthew Hewitt

Abergele

Reserves

Ryan Jones

Alsager Acorns

 

Elis Thomas

Caernarfon

 

 

 

 

Cara Wyn Jones

Caernarfon

 

 

 

 

Ryan Price Williams

Penmaenmawr

 

 

 

Captain

Connor Fowler

Penmaenmawr

Captain

Ben Stanway

Alsager Acorns

Measurers

Peter Hayes

Peter Kershaw

Measurers

 

 

Officials

Trevor Ashenden

President

Officials

Peter Hancock

Team Manager

 

Dave Walker

Life Member

 

Mel Bourne

Past President

 

Dusia Price

EGB

 

 

 

 

David Jones

Junior Coordinator

 

 

 

 

Keith Baily

Selector

 

 

 

 

Dave Jones

Selector

 

 

 

 

 

Florence Tennis & Bowling Club No. 2 Green ST3 4EB

WALES

Potteries & District

1

Andrew Armstrong

Gresford Colliery

21

Katie Scragg

Leek BC

7

2

Sam Williams

Coedpoeth

21

Emma Dawson

Hem Heath

12

3

Oliver Jones

Johnstown

21

Oliver Sheldon

Hem Heath

4

4

Joe Langford

Bersham

21

Kyle Ollerhead

Bucknell CC

14

5

Ryan Bond

Ceirog Valley

15

James Grocock

Bucknell Private

21

6

Kurt Edwards

Johnstown

20

Tom Farmer

Barlaston P-o-F

21

7

Katelyn M Rowlands

Esclusham

21

Joe Townsend

Creda

1

8

Rhys Griffiths

Esclusham

21

Daniel Elvey

Florence Colliery

11

9

Joe Hayes

Cunliffe

21

Jordan Jones

Hem Heath

8

10

Kelsey M Rowlands

Esclusham

21

Adam Dun

Bucknell Private

7

11

Ieaun Pugh

Esclusham

21

Oliver Lawton

Bucknall CC

15

12

Jay Salisbury

Johnstown

21

Jack Farmer

Barlaston P-o-F

20

 

 

Total

245

 

Total

154

 

WALES

Potteries & District

Reserves

Joseph Davies

Johnstown

Reserves

Williams Bloor

Sandbach Park

 

Matthew Stevenson

Johnstown

 

Poppy Gascoigne

Bucknall CC

 

 

 

 

Kieran McCann

Sandbach Park

 

 

 

 

Joshua Reaney

Sandbach Park

Captain

Joe Langford

Bersham

Captain

Jack Farmer

Barlaston P-o-F

Measurers

 

 

Measurers

TBA

TBA

Officials

Martin Richardson

Vice President

Officials

Alan Jones

Team Manager

 

Sandra West

Past President

 

Nigel Towey

Junior Vice President

 

Matt Foster

CEO

 

 

 

 

Brenda Jones

EGB

 

 

 

 

Pauline Lindley

Secretary

 

 

 

 

Peter Griffiths

Selector

 

 

 

 

Jono Shaw

Selector

 

 

 

 

WELSH CROWN GREEN

BOWLING ASSOCIATION

President Mr Trevor Ashenden

 

 

 

 

DRAKES PRIDE JUNIOR COUNTY CHAMPIONSHIPS 2015

 

WALES

 

V

 

Potteries & District

at

 

Llandudno Oval BC

And

Florence Tennis & Bowling Club

on

Sunday July 12th 2015

Commencing at 2∙00pm

 

Programmes 1.00