Abergele Bowling Club

 

Wales

 

South Yorkshire

 

1

Sue Vayro WL03094 Old Colwyn

 

Jayne Hamilton 11160 Bradfield

 

2

Jackie Ollerton WL03237 Rhos Park

 

Jean Winchcombe 35337 West Melton

 

3

Kath Bates WL13265 Beaumaris

 

Connie Hellewell 2991 Clifton Park

 

4

Gay Cooper LAD10541 Connah’s Quay

 

Jennifer Wilby 7499 Richmond Park

 

5

Pauline Jackson LAD20171 Trefnant

 

Rachel Wass 7820 Maltby Progressive

 

6

Mary Darling WL01602 Abergele

 

Lisa Brownell 15821 Colley Park

 

7

Carole Poynton WL14100 Old Colwyn

 

Pauline Tomlinson 6984 Meersbrook BC

 

8

Olwen Edwards LAD50073 Llanfairpwll

 

Margaret Richardson 7950 West Melton

 

9

Hazel Griffiths LAD50085 Dyserth

 

Yvonne Hamilton 12679 Meersbrook BC

 

10

Sue Dace WL41738 St Asaph

 

Susan Hill 3575 Meersbrook BC

 

11

Jane Jones LAD55320 Connah’s Quay

 

Maxine White 12625 Anston WMBC

 

12

Janet Jones WS14520 Rhos Park

 

Chrisitne Davies 1813 Clifton Park

 

 

                                      Total      

                                     Total      

 

 

 

Reserves :-

Reserves from:-

Sian Ollerton LAD43487 Rhos Park

Robina Williams LAD41822 LLanrwst

Maureen Goodwin WS14696 Rhos Park

Chrisitine Purnell LAD51845 Llysfaen

Marlene Humphreys LAD20124 Rhuddlan

Anna Hamilton 12035 Meersbrook BC

Anne Stainrod 5860 Clifton Park

Gloria Taylor 6660 Clifton Park

 

Nicola Cooper LAD29562 Connah’s Quay

Amanda Nicholas WL13330 Gresford Colliery

 

Captain :- Arthur Ollerton

Captain :-  Pat Elliott  

 

Vice-captain:-Betty Spencer

Referee :-  Peter Hayes

Referee :-Ken Wilde

 

 

Officials :- DT Evans

 

 

 

 

 

 

 

Dodworth MW Bowling Club

 

 

Wales

 

South Yorkshire

 

 

1

Viv Roberts  WL02134  Sychdyn

 

Debbie Farmer 9141 West Melton.

 

 

2

Sara Hey WL02527 Sychdyn

 

Jackie Fraser 11829 Armthorpe

 

 

3

Emma Broad LAD31896 Gresford Colliery

 

Cynthia Tonge 5137 Armthorpe

 

 

4

Kath Altmann WL02711 Mancot

 

Linda Rowland 12203 Bradfield

 

 

5

Emily Gowen LAD56611

Bailey Hill

 

Debbie Talbot 7179 Dodworth

 

 

6

Chris Hey WL02526 Sychdyn

 

Janet Bisatt 849 Bradfield

 

 

7

Lesley Williams CH06622 Sychdyn

 

Melanie Saville 14240 Richmond Park

 

 

8

Rachel Hawker WL15956  Sychdyn

 

Margaret Swift 8099 Clifton park

 

 

9

Sarah Penlington LAD58194

Bailey Hill

 

Donna Pugh 5456 Richmond

 

 

10

Lynda Curzon LAD15799  Sychdyn

 

Sarah Clarke 7180 Bradfield

 

 

11

Sue Tidman LAD40682 Hawkesbury

 

Sarah Fox 2447 Woodlands Park

 

 

12

Linda Williams LAD20191

Hawkesbury

 

Kerry Brown 14000 Meersbrook BC

 

 

 

                                        Total    
                                        Total     

 

 

 

 

Reserves from :-

]

Reserves from :-

 

Alwena Topley LAD20254 Rhydymwyn

Sara Nicholas WL15226 Gresford Colliery

Lesley Williams CH02890 Mancot

Ann Taylor LAD47669 Meliden

Christine eastwood 2192 Dodworth

Elizabeth Hall 3304 Westfield Park

Shirley Darnill          Ecclesfield park

Helen Aulton 0031 Bradfield

 

 

 

 

Captain :- Carl Curzon

Captain :- Jackie Woolley

 

 

 

 

Officials :-Catherine Rogers

Referees :- Alan Turner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WELSH CROWN GREEN

BOWLING ASSOCIATION

 President – Mr Tom Middlehurst

 

 

Team Manager – Olwen Edwards

 

BRITISH LADIES COUNTY CHAMPIONSHIPS 2011

 

WALES

 

V

 

SOUTH YORKSHIRE

at

 

Abergele

and

 

DODWORTH MW B.C.

on

 

Sunday April 15th 2012

Commencing at 2∙00pm

 

Programmes £1.00