BRADLEY B,C. LL11 4DA

 

 

Wales

 

North Midlands

 

1

Kevin Nicholas Gresford Colliery

 

Paul Lamb Copsewood

 

2

Simon Tyler Gresford Colliery

 

Dan Hopwood Newdigate

 

3

Darren Lacey Esclusham

 

David Smith Coundon

 

4

Graham Rogers Cunliffe

 

Mark Burdett Coundon

 

5

Adam Penlington Broughton

 

Richard Burdett (Mnr) Coundon

 

6

Keiron Roberts Esclusham

 

Liam Bench Coundon

 

7

Richard Zolman Gresford Colliery

 

Steve Pratt Copsewood

 

8

Ian B.Jones Cunliffe

 

Daniel Edkins Attleborough

 

9

David A Jones Esclusham

 

Noel Bates Haunchwood

 

10

Leighton Roberts Esclusham

 

Peter Spencer Newdigate

 

11

Andrew Delooze GresfordColliery

 

Peter Varney Newdigate

 

12

Francis Penlington Broughton

 

Stuart Nash (Capt) Haunchwood

 

 

Total

 

 

 

 

 

Reserves from :-

 

 

Andrew Armstrong Gresford Colliery

Steve Reed Stockingford

 

Joey Williams Gresford Colliery

Darren Day Haunchwood

 

Daniel Hughes Gresford Colliery

Adam Bell Stockingford

 

Martin Jones Cunliffe

 

 

 

 

 

 

 

 

Captain :- Kevin Nicholas

 

 

Referee :-

 

 

Measurers:Mark Littlehales,Stuart Thomas

 

 

Officials:-Martin Richardson V/President

Officials:-

 

Matt Foster C.E.O.

Len Peach Management

 

Tim Halliwell Selector, Brenda Jones, Sandra West, EGB Members;

 

 

Terry Williams , Co-ordinator

 

 

 

 

 

ATHERSTONE GROVE CV9 1ES

 

 

Wales

 

North Midlands

 

 

1

Jason Jones Abergele

 

Alan Belcher Hasunchwood

 

 

2

Kevin.P.Jones Gresford Colliery

 

Matthew Horton Atherstone Cons

 

 

3

Gerwyn Davies Gresford Colliery

 

Jordan Baddeley Atherstone Cons

 

 

4

Craig Griffiths Esclusham

 

Karl Shanks Coundon

 

 

5

Nick Hughes Conwy

 

Stuart Perry (Capt) Attleborough

 

 

6

Carl Roberts Esclusham

 

Jim Robertson Newdigate

 

 

7

Chris Slater Colwyn Bay RBL

 

Roger Taylor Bedworth B.C.

 

 

8

Lewis Scott St Asaph

 

Adie Hughes Wilnecote

 

 

9

Ivor Jones Rhos Park

 

Jamie Dunn Newdigate

 

 

10

Mike Riley Broughton

 

Carl Wilkins Atherstone Cons

 

 

11

Andrew Hughes Gresford Colliery

 

Chris Challen Atherstone Cons

 

 

12

Paul Hallett Esclusham

 

Shane Day Haunchwood

 

 

 

Total
 

 

 

 

 

Reserves from :-

Reserves from:-

 

Trevor Heath Abergele

Ray Broadfield Haunchwood

 

Craig Richardson Min y Don

Dave Ensor Stockingford

 

Neale Charlton Fron Park

Daren Tring Haunchwood

 

Paul Walley Abergele

 

 

 

 

 

Captain :- Andrew Hughes

 

 

Referee :-

 

 

Officials :-Trevor Ashenden President

Officials:-

 

John Percy, Patron .

Phil Brown President

 

Brian Hayes, Gareth Foster Selectors

Ron Beard Secretary

 

Dusia Price EGB Member

Sean Morris Team Manager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WELSH CROWN GREEN

BOWLING ASSOCIATION

President Mr Trevor Ashenden

 

ENDSLEIGH COUNTY CHAMPIONSHIP 2015

 

 

WALES

 

V

 

NORTH MIDLANDS

AT

 

BRADLEY BOWLING CLUB

LL11 4DA

AND

ATHERSTONE GROVE

CV9 1ES

on

 

Sunday 3rd May 2015

 

Commencing at 2∙00pm

 

Programmes 2.00 (inc Raffle)