THE OVAL  B.C.  LLANDUDNO, LL30 2BT

 

 

Wales

 

Yorkshire

 

1

Darren Williams          Conwy

 

Scott Fisher                     Pudsey BC

 

2

Jason Jones            Abergele

 

Nathan Webster           Alverthorpe WMC

 

3

Nicky Jones                Conwy         

 

Chris Mordue                          Pudsey BC

 

4

Steve Jones                    Conwy

 

Thomas Hanson                      Pudsey BC

 

5

Ivor Jones             Rhos Park

 

Ian Booth                      Lower Hopton BC

 

6

John Bonatti        Coed Talon

 

Mark Hughes                          Crossgates

 

7

Graham Hunt              Conwy

 

James Hanson                       Pudsey  BC 

 

8

Lewis Scott              St Asaph

 

Richard Stockdale                     Eccleshill

 

9

John Short                  Bangor

 

James Wilcox                          Crossgates

 

10

Craig Richardson   Min y Don

 

Nicky White                   Thongsbridge BC

 

11

Peter Jones                Conwy

 

Liam Griffin                              Pudsey BC

 

12

Neale Charlton       Fron Park

 

James Davidson  (C)    Thongsbridge BC

 

 

                                      Total      

 

 

 

 

 

Reserves from :-

 

 

 

 

 

Keith Bailey                 Beaumaris

Kieren Smith                   Crossgates

 

Dylan Williams            Llanfair P.G

Phil Dowgill         Crosshills & District

 

Paul Walley                     Abergele

Dave Fisher                       Morton House

 

Mike Pritchard                        Llanrwst

 

 

 

 

 

Captain :-  Gareth Hughes

   James Davidson

 

Referee :-

 

 

Measurers:-

 

 

Officials :- Off in Charge   Gareth Hughes

Steve Cochrane          President

 

Trevor Ashenden  V/Pres

Chris Mordue                Manager

 

Matt Foster CEO. ,Barry Harris Selector

 

 

Gareth Foster  Selector,  Dusia Price

 

 

Pauline Linley

 

 

ELLAND CA & BC, HULLEN EDGE HX5 0QY

 

 

Wales

 

Yorkshire

 

 

1

Paul Hallett               Esclusham

 

Graeme Wilson ©   Lower Hopton

 

 

2

Nicky JHughes                 Conwy

 

Peter Jagger                      Wyke BC

 

 

3

Gerwyn Davies    Gresford Coll’y

 

Harry Seehra                  Pudsey BC

 

 

4

Leighton Roberts       Esclusham

 

John Spinks                    Pudsey BC

 

 

5

Dave (Rocky)Jones  Escl’usham

 

Dave Fox                 Kirkheaton Con

 

 

6

Kev Nicholas       Gresford Coll’y

 

Robert Hitchen           Lower Hopton

 

 

7

Carl Roberts              Esclusham

 

Craig Gant                Netherton Con

 

 

8

Mike Riley                   Broughton

 

Martin Griffiths                   Linley Lib

 

 

9

Fran Penlington        Broughton

 

Andrew Heaume         Canalside SC

 

 

10

Craig Griffiths            Esclusham

 

Ashley Tattersley        Lower Hopton

 

 

11

Roger Morgan          Craig y Don

 

Jack Dyson                Netherton Con

 

 

12

Andy Hughes      Gresford Coll’y

 

Ashley Daykin           Netherton Con

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Reserves from :-                        

 

 

Adam Penlington           Broughton

Michael Martin          Canalside WMC

 

Simon Tyler                      Gresford Coll'y

Graham Higgins  Lower Hopton WMC

 

Darren Lacey                 Esclusham

John Wilcox                             Crossgates

 

Nic Jones                                 Chirk

Wayne Moseley                 Lockwood Con

 

Jono Shaw                             Johnstown

 

 

 

 

 

Captain :-Roger Morgan

 

  Graeme Wilson

 

Referee :-

 

 

Officials :-  Sandra West      President

Roy Sanderson        Deputy President

 

John Percy   Patron,

Graham Hickey                      Manager

 

Terry Williams, Brian Hayes , Selector

Steve Haigh                    Asst Manager

 

Brenda Jones, Peter Higham,

Tony Emerson       Match & Comp Sec