Section Four

Home at Benllech, Anglesey


1.
Gerwyn Roberts (Bethesda) 21           v        Jacob Dancer (Langley) 07
2.
Iwan Jones (Bl Festinog) 21                v       Carl Clinton (Oaklands) 17
3.
Niall O Mara (Cricieth) 15     v     Shelton Orpe (Willenhall Trinity) 21
4.
Gareth Jones (Bethesda) 15        v     Ryan Witton (Nordley Liberal) 21
5.
Kirsty Jones (Trefnant) 21              v             Keiron Bailey (Amery) 14
6.
Guto Howells (Llanfair P.G.) 7         v Aaron Jones (Bradley House) 21
7.
Dion Owens (Llanfair P.G.) 17        v                    Matt Gill (Amsal) 21
8.
Danny Prosser (Llysfaen) 21    v          Natasha Wright (Hilly House) 5
9.
Zac Williams (Llanrwst) 13            v         Michael Wesley (E.C.C.) 21
10.
Gareth Williams (Cricieth) 15     v      Robert Foster (Bridgetown) 21
11.
Joe Pritchard (Llanrwst) 21         v     Samuel Jenkinson (Amasal) 15
12.
Mike Kennedy (Cricieth) 21    v   Aron Stubbs Fox (Elkes Social) 13


Wales Juniors: 208 Staffs Juniors: 197


Away at ECC Bowling Club, Wolverhampton


1.
Chris Ablett (Hawkesbury) 4     v       Joe Beaman (Nordley Liberal) 21
2.
Adam Price (Chirk) 21          v                Robert Perry (Wombourne) 13
3.
Christian Reed (Aston) 21           v       Aimee Allcock (Yale Social) 13
4.
Nick Jones (Chirk) 21              v              Nick Lampitt (Pennifields) 20
5.
Adam Penlington (Bailey Hill) 17    v     Callum Bray (Yale Social) 21
6.
Lauren Martin (Parciau) 21        v       Ben Mellor (Nordley Liberal) 18
7.
Paul Martin (Pentre Broughton) 21    v   Chris Giddins (Yale Social) 11
8.
Aled Venebales (Johnstown) 21      v                     Sam Wydle (Stile) 9
9.
Dylan Williams (Parciau) 13    v   Jamie Holden (Short Heath Libs) 21
10.Wayne Ellison (Br. &Bretton) 21   v     Jordan Pickett (Woodfield) 17
11.Leighton Roberts (P. Broughton)13  v  Jamie Richards (Springvale) 21
12.Kierion Roberts (P.Broughton) 6      v    Spencer Mcarthy (Barhale) 21

Wales Juniors: 200 Staffs Juniors: 203


Wales Juniors win overall by 8 chalks.